• logo
  • Môj profil
  • je prázdny
    za 0.00 €
Predaj bazénov a bazénového príslušenstva
OSOBNÝ ODBER

Sanosil Super dezinfekcia 20l

Sanosil Super dezinfekcia 20l
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Bezchlórová chémia.
ID produktu
1000044
80.68 € bez DPH
96.81 €Cena s DPH
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)   
Bezchlórová chémia.

Sanosil SUPER do bazéna 20 litrov LEN NA OSOBNÝ ODBER

SANOSIL® je kvapalný vysoko účinný dezinfekčný prípravok určený na dezinfekciu bazénovej a pitnej vody. (povolené
                 Rozhodnutím Hlavného hygienika SR zn .: HEM-3244- 27.1. 04/3204)
SANOSIL® je dezinfekčný prostriedok založený na synergickom účinku oboch jeho základných zložiek, peroxidu vodíka a striebra.
                 Technológia účinnej látky
SANOSIL® je patentovaný v 35 krajinách.
SANOSIL® má široký rozsah účinnosti proti baktériám, vírusom, hubám, riasam a amébám. Obzvlášt vynikajúci je jeho účinok proti baktérii legionárskej choroby.

NÁVOD NA POUŽITIE na dezinfekciu vody v bazénoch.
Počiatočná dávka lieku SANOSIL® je 80 ml / m3. To znamená, že pri prvom ošetrení jednorazovo nadávkujeme napríklad do bazéna s objemom 30 m3 množstvo 80 x 30 = 2400 ml prípravku. Udržiavacia koncentrácia je v rozmedzí 10 - 20 mg / liter. Tá označuje na akej koncentrácii je nutné prípravok SANOSIL® v bazénovej vode udržiavať. Meriame kontrolným papieirkovým testerom. Pri správnom pH a teplote do 28 ° C je denná potrebná dávka cca 7 ml / m3, to je pri bazéne s objemom 30 m3 30 x 7 = 210 ml prípravku.


REGULÁCIA PH
Pre používanie Sanosil je regulácia pH nesmierne dôležitá. Nástrekové ventily sa umiestňujú najmenej 2m pred nástrekom Sanosilu. Prípravok Sanosil, je kyselina, ktorá sa v alkalickej vode rýchlo rozpadá. Je preto výhodné udržiavať vodu v rozmedzí 6,5 - 7. Hodnoty pH nad 7 silne zvyšujú spotrebu prostriedku Sanosil. Ako príklad uvádzame hodnoty rozkladu Sanosil za deň v závislosti od pH (hodnoty sa vzťahujú na normálne zaťažovanie verejné kryté kúpalisko) pri pH 7 = 7 ml / m3 za deň pri pH 7,4 = 15 ml / m3 za deň pri pH 7,8 = 30 ml / m3 za deň.


NÁVOD NA POUŽITIE na dezinfekciu PITNEJ VODY
Dezinfekcia pitnej vody v studniach: priemerné dávkovanie Sanosil je 50 ml na 1 m3 vody, čo zodpovedá obsahu striebra 0,005 mg / I. Preparát je takto účinný po 24 hodinách pôsobenia a vodu je možné požívať. Prípravok pôsobí aj vo vodách obsahujúcich organické látky. Na medenom povrchu môže dôjsť k zmenám farby, nie je vhodný pre dlhšie styk s predmetmi z pozinkovaného železa, zliatin hliníka, alebo hliníka a mangánu.


ÚČINOK Sanosil ZNIŽUJÚ
Pri styku so skorodovaným povrchom železných potrubí sa Sanosil rozpadá a stáva sa neúčinným. Vysoký organický podiel, vysoký obsah (Fe) a mangánu (Mn) vo vode a vysoké zaťaženie ťažkými kovmi vo vode bazéne pôsobí na prípravky Sanosil katalyticky a počas krátkej doby ich rozkladá.


Filter s aktívnym uhlím / FILTRE ATOMIC / kremelinové FILTRE
Mnoho bazénov je vybavené vyššie uvedenými filtračnými materiálmi. Keď prípravky Sanosil pretekajú týmito filtračnými materiálmi, dochádza k zadržaniu určitého množstva vo filtri: 100% vo filtri s aktívnym uhlím, cca 30 - 50% vo filtri Atomic a cca 15 -25% v kremelinové filtra. To znamená, že výrobky SANOSIL® sa počas veľmi krátkej doby z vody bazéna "odfiltrujú". Keď nie je zákazník ochotný prejsť na používanie pieskového filtra, nie je použitie výrobku SANOSIL® v bazéne možné.

SANOSIL® má nasledujúce výnimočné vlastnosti:
• žiadne podráždenie kože, očí alebo slizníc
• ani karcinogénne, ani mutagénne
• nevznikajú chloramín
• dlhotrvajúci účinok
• pH neutrálne
• po kúpeli žiadny zápach na koži alebo odeve
• schválený pre úpravu pitnej vody
• môže byť bez obmedzenia použitý v slanej vode
• môže byť použitý v termálnych vodách s vysokým podielom organickej hmoty
• takmer 100% odbúrateľný, žiadne znečistenie životného prostredia
• koncentrácia môže byť meraná manuálne
• môže byt skladovaný minimálne jeden rok pri teplotách od 5 ° C do 25 ° C

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.