Predaj bazénov a bazénového príslušenstva

Aktívne ohrevy

  • Pridané: 09.03.2017   |   406 čítaní / zobrazení
AKTÍVNE BAZÉNOVÉ OHREVY
Pokiaľ chcete svoj bazén vyhriať čo najrýchlejšie a najspoľahlivejšie, aktívne ohrevy sú presne to čo hľadáte. Na rozdiel od pasívnych ohrevov vám zaručia zvyšovanie °C nezávisle od toho, či je deň alebo noc a dokážu regulovať teplotu vody podľa vášho želania. To znamená, že ju nielen ohrievajú, ale môžu ju aj ochladzovať.


NA AKOM PRINCÍPE FUNGUJÚ AKTÍVNE OHREVY?
Na to, aby ste mohli využívať benefity aktívnych ohrevov, ich musíte pripojiť v prvom rade do elektriny, z ktorej čerpajú energiu na jej neskoršiu premenu na teplo. Typ a výkon bazénového ohrevu súvisí s bazénovými parametrami.

Máme niekoľko druhov aktívnych ohrevov:
1.Bazénové výmenníky
Fungujú na podobnom princípe ako radiátory, kde sú tieto zariadenia pripojené k zdroju energie a sprostredkúvajú výmenu energie medzi zdrojom a bazénom. Najčastejšie sa pripájajú ku kotlom, buďto plynovým alebo iným, tepelným čerpadlám, poprípade k solárnym kolektorom. Konštrukcia výmenníkov je navrhnutá s ohľadom na obmedzenie prietoku tak, aby zaistil maximálny prívod tepla a zároveň aby vznikal minimálny tlak v kúriacom zariadení. Pokiaľ je do výmenníka vpustená voda ktorá má 60°C, výmenník je schopný zohriať bazénovú vodu na 40°C, záleží od veľkosti bazéna a kapacity výmenníku. Preto vám odporúčame poradiť sa s predajcom a nájsť ten najlepší ekvivalent pre vás a váš bazén.

2.Tepelné čerpadlá
Vysokoúčinné ohrevné zariadenia, ktoré nahrejú vodu v bazéne na požadovanú teplotu počas krátkej doby. Fungujú na princípe nasávania okolitého vzduchu a jeho následnom premieňaní na teplo/chlad. Ich najväčšou prednosťou je čerpanie tepla z okolia. To znamená, že čím je okolitý vzduch teplejší, tým menej energie minie zariadenie na jeho spracovanie. V takýchto prípadoch dokáže šetriť energiu aj v pomere 80-20, kde 80% predstavuje teplota nasávaného vzduchu a 20% elektrická energia, ktorá je potrebná na dodatočné ohriatie/ochladenie bazénovej vody.

3.Elektrické ohrevy
Prevádzajú elektrickú energiu na energiu tepelnú. Každý elektrický ohrev je vybavený tepelnou poistkou a tlakovým spínačom. Predávajú sa v rôznych prevedeniach a veľkosť ich výkonu závisí od parametrov bazéna, ktorý majú vykurovať. Je určený ako na externé tak aj interné využitie ako aj pre privátne či verejné bazény. Tieto ohrevy dodávame s výkonom od 3,3kW do 12kW.


Majte na pamäti, že rýchlosť vyhriatia bazéna na požadovanú teplotu môže trvať až niekoľko dní. Aby ste zabránili úniku tepla, uistite sa, že bazén počas ohrievania a počas jeho nepoužívania máte vždy zakrytý. Ideálnym riešením na ohrev bazéna je skombinovanie aktívnych a pasívnych ohrevov.

Je výhodné používať aktívny ohrev so solárnou plachtou.
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.