Predaj bazénov a bazénového príslušenstva

Ako na ohrev bazéna

  • Pridané: 20.05.2020   |   232 čítaní / zobrazení

Čo zaváži pri výbere vhodného ohrevu bazéna

Ani ten najlepší ohrev vody v bazéne sa nepostará o to, aby bola voda taká teplá, akú si ju prajeme mať. Prečo? Veď to poznáte aj z vlastných skúseností. Keď si napustíte vaňu, voda bude lahodná len pár minút, a potom už posiati zimomriavkami hľadáme župan, ktorý nás po kúpeli zahreje. A keď teplo zmizne z vody, ktorú máme vo vani, je len málo pravdepodobné, že sa tak neudeje aj v bazéne, bez ohľadu na to, či je postavený v interiéri, alebo exteriéri. Voda si so vzduchom jednoducho vymieňa teplotu a časom ochladne. Pri výbere vhodného typu ohrevu bazéna tiež zaváži, aké má bazén rozmery či akú filtráciu využívate.   

ohrev bazéna

Ohrev bazéna dokážete zapojiť aj sami

Návodov, ako ohrev bazéna nainštalovať, je na internete množstvo, ale najlepšie je hľadať priamo ten, ktorý odporúča výrobca vášho bazéna. Či sa rozhodnete pre solárny ohrev vody, elektrický ohrev alebo ohrev prostredníctvom tepelného bazénového čerpadla,nie je na škodu sa informovať, ktoré zariadenia je potrebné inštalovať do bazéna ešte pred napustením vody, príp. akú spotrebu energií a výhrevnosť od nich môžete očakávať. Nie je totiž jedno, koľko vám zariadenia „zožerú“ energie, a ani to, za aký čas sa dočkáte teplej vody. No a tí, ktorí chcú lacnejšiu formu ohrevu vody, môžu staviť na solárne plachty, ktoré v noci obmedzujú únik tepla z hladiny bazéna a cez deň zasa napomáhajú rýchlejšiemu ohrevu vody slnečnými lúčmi. Tieto plachty vám rovnako pomôžu aj pri odparovaní bazénovej chémie a rovnako aj zabránia padaniu nečistôt do bazéna.

plávanie v bazéne

Ekonomický a ekologický solárny ohrev vody

Najčastejším riešením pre ohrev vody je práve ohrev energiou zo slnka, teda solárny ohrev vody, ktorý možno doplniť aj o ďalšie druhy ohrevu. Solárny ohrev vody funguje na princípe ohrevu solárnych článkov, ktoré následne odovzdávajú svoju teplotu vode v dutinkách dosky, a tá potom ohriata ide naspäť do bazéna. Týmto hospodárnym vykurovaním môže teplota vody vo vašom bazéne vystúpiť až o šesť stupňov Celzia, a to je ešte voda ohrievaná aj priamo lúčmi slnka. Solárny ohrev je jedným z najobľúbenejších druhov ohrevu bazéna, spoznajte jeho kvality aj vy.   

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.