Predaj bazénov a bazénového príslušenstva

Ako zalepiť poškodený bazén

  • Pridané: 23.06.2020   |   247 čítaní / zobrazení

Tiež patríte medzi tých, ktorí sa už nevedia dočkať letných teplôt a okupovania bazéna od skorého rána do neskorého večera? Bazén nám dopraje v letných horúčavách príjemné osvieženie. No hoci je väčšina bazénov vyrobená z kvalitných a odolných materiálov, predsa sa môže stať, že sa fólia poškodí a voda začne unikať. Či už ide o pevné bazény, nafukovacie, alebo samonosné, prvá pomoc je pri všetkých typoch takmer rovnaká. Ako si poradiť s poškodeným bazénom? Tu je zopár rád.

Keď má bazén boľačku...

poškodeniu bazéna dochádza najčastejšie vplyvom nárazov rôznych predmetov (časté presúvanie schodíkov, ostré črepiny, hračky) alebo neopatrným čistením. Poškodiť sa môže nielen dno či stena pod vodou, ale aj nadzemné časti alebo krycia plachta. Podľa miesta poškodenia je teda potrebné voliť aj záplatu a správny postup lepenia. K väčšine bazénov záplatu výrobcovia prikladajú aj v sade s lepidlom. Pokiaľ ju nemáme, je potrebné zvoliť záplatu z mäkčeného PVC podobných vlastností, ako má fólia na bazéne. Pokiaľ chceme, aby záplata správne držala a neprepúšťala vodu, musíme brať do úvahy aj výber lepidla. Na lepenie vo vode sa odporúča použiť polyuretánové lepidlo na báze kaučuku. Je priehľadné, vodoodolné a veľmi pružné. Neprekážajú mu ani výkyvy teplôt a dobre tesní.

 
Lepenie poškodeného bazéna pod vodou

Aj keby sa mohlo zdať lepenie pod vodou ako veľmi komplikovaná úloha vhodná skôr pre MacGyvera, pri dodržaní správneho postupu bude aj spoj vo vašom prevedení pevný a nepresakujúci. Zatiaľ čo pri lepení suchých častí bazéna nanášame lepidlo aj na bazén, aj na záplatu, pri lepení pod vodou je to trochu inak. Tu sa lepidlo nanáša len na záplatu a po ponorení sa rýchlo pritlačí na poškodené miesto a dôkladne uhladí. Ak nechceme, aby sa trhlina po lepení ďalej nezväčšovala, musí byť záplata minimálne o jeden centimeter väčšia, ako je samotné poškodené miesto. Pokiaľ opravujeme trhlinu na dne bazéna, po zalepení sa odporúča na opravované miesto 12 hodín nestúpať.

Lepenie poškodeného bazéna patrí medzi pomerne jednoduché a finančne aj časovo zvládnuteľné úkony a vo väčšine prípadov nám dokáže zachrániť nielen samotný bazén, ale aj množstvo práce spojenej s výmenou celej bazénovej fólie či plachty, preto sa skôr ako po novom bazéne poobzerajte po vhodnej bazénovej záplate

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.