Predaj bazénov a bazénového príslušenstva

Zazimovanie bazéna

 • Pridané: 16.02.2017   |   1456 čítaní / zobrazení
Končiace leto nemusí nutne znamenať aj ukončenie kúpacej sezóny. Pokiaľ vlastníte bazénové prestrešenie, kúpanie v bazéne môžete predĺžiť pri priaznivom počasí až do konca októbra a ak k prestrešeniu pridáte aj tepelný ohrev, radosť z bazéna môžete mať oveľa dlhšie.
Tí, ktorí využívajú na udržanie bazénovej teploty solárne plachty a rôzne prekrytia sa musia zmieriť s tým, že teplé dni pomaly končia a teplotné rozdiely medzi dňom a nocou zväčšujú.
O zazimovaní  treba začať rozmýšľať vo chvíli, keď sa teplota vody ustáli na 10 až 12°C. V prípade, že by voda bola teplejšia, dôjde k rozmnožovaniu mikroorganizmov, rias a plesní, čo spôsobuje zafarbenie vody, ktoré môže mať vplyv na kvalitu a zafarbenie fólie. Vodu v bazéne je nutné ošetriť špeciálnymi prostriedkami, ktorých úlohou je spomaliť zamŕzanie hladiny vody a tvorbe rias.
Zazimovanie bazéna nie je nič zložité a pokiaľ sa budete držať týchto pár krokov, pripraviť bazén na zimu nebude žiadna veda.  

AKO PRI ZAZIMOVANÍ POSTUPOVAŤ?

 1. Odstráňte z bazéna všetky nečistoty, či už plávajúce ale aj tie na dne (ideálne je použiť bazénový vysávač). Vyberte z bazéna všetky pridané časti ako sú napríklad schodíky, solárnu plachtu a pripravte ich na uskladnenie (vyčistiť, usušiť a uložiť na suché teplejšie miesto....).
 2. Očistite steny bazéna pod hladinou aj nad ňou (pokiaľ je to nutné). Na ich vyčistenie použite špeciálne prostriedky, nie bežné saponáty. Vyčistite aj skimmer a vyberte z neho košík.
 3. Zazimujte bazénové zariadenia. Prvým krokom je dôkladné prepratie pieskovej filtrácie. Nádobu pieskovej filtrácie dôkladne odvodnite, cez vypúšťací ventil na spodnej časti.  Pokiaľ máte kartušovú filtráciu, preperte ju, demontujte a odložte na teplé a suché miesto. 
 4. Upravte výšku hladiny vody v bazéne. Vodu nikdy nevypúšťajte úplne! Ideálne je bazén vypustiť zhruba 10 až 20cm pod poslednú plastovú súčiastku ( Svetlo, skimmer, trysky, záleží na tom, čo je nižšie), aby ju prípadný mráz nepoškodil. Ak počas zimy stúpne hladina vody v bazéne, je nutné hladinu opäť znížiť. 
 5. Odpojte filtráciu a demontujte čerpadlo. Vylejte z čerpadla a potrubia zostávajúcu vodu  a všetky časti filtračnej jednotky uložte na suchom mieste, ktoré je chránene pred mrazom. Odvodnite všetky potrubia vedúce k bazénu.
 6. Aplikujte zazimovací prostriedok, ktorý zamedzí tvorbe rias, vzniku zákalov, usadenín a spomalý proces zamŕzania vody. Tento krok značne uľahčuje  jarné čistenie vody. Nezabudnite pred pridaním zazimovača UPRAVIŤ pH V BAZÉNE NA IDEÁLNU HODNOTU 7,2-7,4.
 7. Rozmiestnite zimné dilatačné plaváky, ich úlohou je rozdeliť vodnú plochu bazéna na menšie časti, čo zabráni vode vyvinúť vysoký veľký tlak na steny bazéna. To ich ochráni pred poškodením.
 8. Prikryte bazén zimnou plachtou. Zabezpečí to bezpečnosť nielen vám, ale hlavne deťom a domácim miláčikom. Plachta taktiež zabráni napadaniu nečistôt do bazéna a uľahčí tak jarnú údržbu, no hlavne vám na dvore nezostane prázdna jama. Pokiaľ chcete celosezónnu plachtu, zvážte kúpu celoročnej krycej plachty, ktorá sa v lete využíva ako plachta solárna.
A to je všetko! Pokiaľ budete mať ohľadom zazimovania nejastnosti, alebo sa budete chcieť spýtať na produkty, neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle 0911 947 947, alebo na emailovej adrese info@streos.sk
Tešíme sa na Vás
Tím bazenoveprislusenstvo.sk

 
  Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

  pridať komentár
   
  Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.