Predaj bazénov a bazénového príslušenstva

Pasívne ohrevy

  • Pridané: 09.03.2017   |   216 čítaní / zobrazení
PASÍVNE BAZÉNOVÉ OHREVY
O výhodách bazénových ohrevov sme vás informovali v predošlom príspevku, kde sme rozoberali ohrevy všeobecne. Viete však, v čom sa pasívny ohrev líši od aktívneho, kedy je to tá správna voľba pre vás, poprípade kedy a ako ho kombinovať s aktívnym ohrevom?

ČO JE TO PASÍVNY OHREV?
Pasívne ohrevy sú zariadenia, ktoré k svojmu fungovaniu využívajú solárnu energiu. Konkrétne hovoríme o solárnych plachtách a solárnych paneloch so solárnymi hadicami. Vďaka využitiu slnečnej energie, ktorá je zadarmo tak získavate ekonomicky výhodný a ekologicky šetrný systém na zohrievanie vody v bazéne.

DRUHY PASÍVNYCH OHREVOV:
1.Solárne dosky a hadice
V tomto prípade sa jedná o zariadenia, ktoré sa ľahko prepojí so systémom bazéna. Zariadenie je tvorené solárnymi článkami, do ktorých dutiniek vháňa bazénová filtrácia studenú bazénovú vodu, ktorá sa vďaka bezplatnej slnečnej energií ohreje. Solárne dosky môžu mať rôznu hrúbku. My ponúkame 800mm až 1200mm panely.  Ideálne prepojenie solárnych dosiek s bazénom je pomocou solárnych hadíc, ktoré vďaka svojím unikátnym vlastnostiam  taktiež ohrievajú vodu, ktorá nimi preteká. V ponuke máme 2 rôzne prevedenia a to je 32 a 38mm.

2.Solárne plachty
Solárne plachty na bazén sa vyrábajú a poskytujú v rôznych aj atypických tvaroch a veľkostiach. Slúžia na prikrytie bazéna, pričom cez deň sa využívajú na ohrev bazénovej vody a v noci zas ako teplotný izolátor. Navyše chránia bazén pred vonkajším znečistením a odparovaním vodnej chémie.
Nezabudnite pokladať solárnu plachtu bublinkami dole. Ideálna kombinácia na ušetrenie financií a efektívne ohriatie vody je použitie bazénovej solárnej plachty spolu s tepelným čerpadlom.

PRE KOHO JE PASÍVNY OHREV IDEÁLNY?
Solárne ohrevy odporúčame predovšetkým tým užívateľom, ktorý vlastnia súkromný bazén, s nie veľkou rozlohou (malý objem). Pokiaľ by ste chceli veľký bazén ohriať len pomocou solárnej energie, berte na vedomie, že budete potrebovať vyšší počet solárnych panelov a plochu kde ich umiestnite. Hlavné výhody ich využitia je šetrenie životného prostredia a financií. 
 
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.