• logo
 • Môj profil
 • 26 ks
  za 12 390.18 €
Predaj bazénov | Bazenoveprislusenstvo.sk
NOVINKA

Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR - čierna

Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR
 • Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR
 • Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR
 • Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR
 • Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR
 • Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR
 • Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR
 • Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR
 • Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR
 • Bezpečnostná bazénová plachta na bazén SOLAR
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Farba solárnej plachty - čierna
Tyče s povrchovou úpravou Elox.
Pre nadzemné aj zapustené bazény.
ID produktu
1003008
55.50 € bez DPH
66.60 €Cena s DPH
na objednávku
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)   
Farba solárnej plachty - čierna
Tyče s povrchovou úpravou Elox.
Pre nadzemné aj zapustené bazény.

Bezpečnostné plachta solárna s ELOX trubkami, pre zapustené bazény aj čiastočne zapustene/nadzemné bazény.
Bezpečnostné plachta je ideálnym riešením celoročného zakrytia bazéna. Okrem požiadavky na bezpečnosť plní aj funkciu tepelnej izolácie a ochrany pred padajúcimi nečistotami.
Plachta je vystužená hliníkovými nosníkmi a ukotvením do dlažby je navyše zabezpečená proti posunu a je vyrobená z vysoko kvalitnej pvc folie. Vysoká pevnosť plachty je dosiahnutá použitím vnútornej spevňujúce štruktúry. Je odolná proti UV žiareniu. Jej minimálna životnosť je 8-10 rokov.
Maximálne zaťaženie plachty na m2 je 85kg.
Pri plachte 15m² a menšej bude účtovaný príplatok  + 25%.

AKO TO FUNGUJE?
Integrované oporné tyče sú navarené do fólie. Tieto tyče presahujú 25cm cez okraj bazéna.
Plachta neleží na hladine. Medzi plachtou a vodnou hladinou sa tvorí izolačný vzduchový vankúš, ktorý chráni pred stratami tepla a vody = menšia spotreba energií.
Nevyhnutnou súčasťou plachty sú prierezy o priemere 13mm, umiestnené medzi integrovanými rúrkami, ktoré zaisťujú plynulý odtok dažďovej vody, poprípade topiaceho snehu. Týmto sa predchádza záťaži, ktorá by mohla poškodiť nosnú konštrukciu plachty.SÚČASŤOU DODÁVKY JE:

 • čelné pásy na uťahovanie

 • šponovacia račňa

 • gumové bočné napínače

 • kotviace kolíky

 • pásy na rozťahovanie

Bezpečnostnú bazénovú plachtu je potrebné kotviť do podbetónovanej dlažby. Neodporúčame kotvenie do nespevnených podkladov (tzn. dlažby voľne položené na zhutnené podklady, alebo betón). V týchto prípadoch by plachta nebola riadne ukotvená a nemohla by tak plniť bezpečnostnú funkciu, ďalej by mohlo by dôjsť k pohybu dlažby a plachty.
V prípade, že je okolo bazénu napr. trávnik, štrk alebo terasové dosky, je potrebné nás upozorniť a my Vám odporučíme možné úpravy ochodze či kotvenia samotného.
V prípade nadzemeného bazéna sa kotviace elementy upevňujú do muriva /viď fotografie/.
 
Súčasťou každej dodávky sú 2 typy kotvenia na upevnenie do podbetónovanej dlažby:
 
Plachta sa stáča pomocou ručnej alebo automatickej stáčacie kľuky, po stočení zostáva stočená na okraji bazéna. Rozťahuje sa pomocou čelného pásu. /viď príslušenstvo/
 
V prípade Vášho záujmu doporučujeme zaslať nám jednoduchý nákres s kótou a fotografiu Vášho bazéna, na základe ktorého Vám zhotovíme presnú cenovú ponuku.
 
VZOROVÁ KALKULÁCIA
Rozmer sa počíta vždy s 25 cm presahom na každú stranu. Je možné vyrobiť zakrytie vonkajšieho schodiska či výrez na rebrík (za príplatok)
Rozmer bazéna: 3 x 5 m obdĺžnik /ovál
Rozmer plachty: 3,5 x 5,5 m = 19,25 m²
Rozmer bazéna 3 x 7 m obdĺžnik /ovál
Rozmer plachty 3,5 x 7,5 = 26,25 m²
V prípade nadzemného bazéna je plachta v rozmere bazéna a muriva. 
Plachtu v prevedení SOLAR je možné vyrobiť iba v pravouhlom tvare.
 

UPOZORNENIE !!!
Jedná sa o tovar na zákazku. Spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy o dodávke tovaru, ktorý bol vyrobený na mieru podľa obchodných podmienok. Záloha je vo výške 50%. 
 
CELOROČNÁ BEZPEČNOSTNÁ BAZÉNOVÁ PLACHTA nahrádza:             
·         bublinkovú solárnú zakrývacie fóliu
·         zimnú plachtu
·         všetky ďalšie bezpečnostné systémy
·         (ohradenie, prístrešky, detektory a alarmy ponorenia ... atď)
 
 
 
FARBY
·         Plachtu SOLAR vyrábame:

 - v transparentej (priesvitnej/ čiernej farbejedná sa o fóliu z PVC so spevňujúcou textíliou s gramážou 680g/m2.
 S povrchovou úpravou strieborný Elox (Elox je povrchová úprava hliníka, vďaka ktorej si rúrky zachovajú farebnú stálosť po dlhé roky).
 K plachte SOLAR ponúkame iba hliníkové nosné rúrky s povrchovou úpravou strieborný elox.
 
 PRE BEZPEČNOSŤ
Popruhy sa so sponami z pozinkovanej ocele a upevňovacie prvky z  ocele pre jednoduché a rýchle ukotvenie umiestnené na základových rúrkach v čelných stranách plachty. Tu sa používajú kolíky s polkruhovou hlavičkou zosilnené pohyblivú vložkou.
 
 PRE ZLÉ POČASIE
bočné gumové spony umiestnené medzi nosnými rúrkami po celej dĺžke plachty (ideálne na upevnenie na zimu, pri nepriaznivom počasí alebo dlhšom nevyužitie bazéna). Na upevnenie sa používajú kolíky s polkruhovou hlavičkou bez vložky.
 
Bezpečnostnú bazénovú plachtu stočí za 2-3 minúty iba jedna osoba s použitím ručnej stáčacie kľuky s redukčným prevodom 4/1 (odporúčame) alebo automatické kľuky COOL s motorovým pohonom. Pre čiastočne zapustené alebo nadzemné obstavané bazény nad 0,5 m ponúkame tiež ručné stáčacie koleso.
 
ROZTÁČANIE
Rozťahovacia popruh je 1x dlhšia ako plachta. Pri stáčaní sa plachta stáča vrátane tohto popruhu. Pre roztiahnutie sa uchopí zvyšný popruh, zaobíde sa bazén a pritiahnutím popruhu smerom k sebe sa plachta začne rozťahovať. Po roztiahnutí je nutné plachtu ukotviť do bezpečnostného kotvenie v čelných stranách.
  
  Celoročné bezpečnostné bazénová plachta je určená k celoročnému zakrytie bazéna, avšak je potrebné sa riadiť niekoľkými pravidlami stanovenými nižšie:
Ak napadne viac ako 15 cm snehu, je nutné odstrániť tento sneh z plachty. Je absolútne nutné, aby bočné napínače a ich kolíky umiestnené medzi tyčami po celej dĺžke boli upevnené do dlažby na betónovej základovej doske pre zamedzenie akéhokoľvek pohybu alebo nadvihnutie plachty spôsobené vetrom. V čase silného dažďa sa uistite, že ste odstránili akékoľvek nánosy vytvorené na prierazov (medzi integrovanými rúrkami) pre odvádzanú dažďovú vodu pre zamedzenie ich zaneseniu a vytvorenie kaluží vody.


 Upozorňujeme Vás, že pri všetkých druhov tovarov, kde je uvedená výroba na zakázku, respektívne výroba na mieru, podľa Vami zadaných rozmerov, je nutné počítať s dobou dodania, ktorá je uvedená pri každom produkte. Doba výroby začína plynúť prvý deň po úhrade Zálohovej faktúry a termín dodania sa ráta ako pracovné dni. 

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)