Predaj bazénov a bazénového príslušenstva
AKCIANOVINKA-5%

MASTERsil BALÍK chémie ŠTART VEĽKÝ

MASTERsil BALÍK chémie ŠTART VEĽKÝ
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kúpili ste nový bazén a neviete ako sa o neho postarať? S týmto balíkom Vám nebude nič chýbať! Obsahuje: Chlór Štart (1kg), Chlór Stabil (1kg), pH mínus (5kg), Multiplex tablety 4v1 (5kg), Chlór šok (5kg), Gélový čistič S (1l), Modrý teplomer (veľký), Testovacie pásiky na pH a chlór (50ks), Hubka na čistenie bazénovej linky (1ks).
ID produktu
1002591
Bežná cena: 135.76 €, Ušetríte: 6.79 € (5%)
107.48 € bez DPH
128.97 €Cena s DPH
na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body
Doprava už od 5.90 € prostredníctvom Kuriérom (ReMax,SDS) vrátane balného
Kúpou tovaru získate 12 vernostných bodov.
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)   
Kúpili ste nový bazén a neviete ako sa o neho postarať? S týmto balíkom Vám nebude nič chýbať! Obsahuje: Chlór Štart (1kg), Chlór Stabil (1kg), pH mínus (5kg), Multiplex tablety 4v1 (5kg), Chlór šok (5kg), Gélový čistič S (1l), Modrý teplomer (veľký), Testovacie pásiky na pH a chlór (50ks), Hubka na čistenie bazénovej linky (1ks).

Pokiaľ máte nový bazén, jeho počiatočná údržba môže zo začiatku vyzerať obtiažne, avšak opak je pravdou.
POSTUP: 

 1. Po prvom napustení, ošetrite vodu prípravkom CHLÓR ŠTART. Ten prečistí celý bazénový systém. Produkt nesypte priamo do bazéna, ale rozpustite ho v oddelenej nádobe. Následne prípravok vylejte rovnomerne po celej dĺžke bazéna.  

 2. Po 1-2 dňoch, skontrolujte pH vody v bazéne testovacími pásikmi a pomocou prípravku pH MÍNUS/PLUS ho upravte na optimálnu hodnotu kyslosti 7,2-7,6. Udržiavanie optimálnej hodnoty pH v bazéne je veľmi dôležité, nakoľko prípravky určené na údržbu bazéna najlepšie fungujú práve pri hodnotách 7,2-7,6. (pH vody sa môže meniť napr. po daždi, pri dopúšťaní vody do bazéna atď....).

 3. Pri vyšších teplotách vody a počas nadmerného používania bazéna odporúčame používať prípravok CHLÓR ŠOK, ktorý rýchlo a účinne upraví hodnotu chlóru v bazéne. Prípravok likviduje baktérie a riasy. Produkt nesypte priamo do bazéna. Pred použitím ho rozpustite v oddelenej nádobe s vodou a rovnomerne rozlejte do bazéna, ideálne večer, keď je zapnutá filtrácia a v bazéne sa nikto nekúpe. 

 4. Testovacími pásikmi skontrolujte hladinu chlóru v bazéne. Tá by sa mala pohybovať v rozmedzí 0,3-0,5 mg/l

 5. Na stabilizáciu hladiny chlóru sa odporúča na začiatku sezóny a v prípade, že sa dopúšťa nová voda do bazéna, použiť CHLÓR STABIL, ktorý na seba viaže uvoľnený chlór a tým predlžuje jeho účinnosť a eliminuje chlórový zápach.

 6. Na pravidelné udržiavanie bazénovej vody sú určené MULTIPLEX TABLETY 4v1, ktoré sa vložia priamo do skimmera (tablety sú koncentrované, neodporúča sa ich hádzať priamo do bazéna). Tablety sa postarajú o bazénovú vodu po dobu 5-7 dní. Prípravok obsahuje chlór na dezinfekciu vody, algicid proti vodným riasam, vločkovač proti zakalenej vode, stabilizátor pH a zložku, ktorá zabraňuje vzniku vápenatých usadenín. Najväčší účinok má pri pH 7,2-7,6, preto ho nezabudnite pravidelne kontrolovať. 

 7. Balík obsahuje hubku na čistenie bazénovej linky a Gélový čistič S, ktorý je určený na všetky typy bazénových povrchov a slúži na odstraňovanie vápenatých a mastných usadenín na stenách a okrajoch bazéna. Tie vznikajú prirodzene pri kúpaní a pravidelnom používaní bazéna. Gélový čistič sa veľmi rýchlo rozkladá a nepôsobí na kvalitu vody. Pri jeho použití nie je potrebné odpúšťanie bazénovej vody. 

 8. Teplota vody vplýva na jej kvalitu a množstvo používaných prípravkov. Pri príliš vysokej teplote hrozí vznik rias a je potrebné používať viac prípravkov. Preto sada obsahuje bazénový TEPLOMER, ktorý slúži na kontrolu teploty a odporúča sa mať ho v bazéne neustále. 

TIPY A TRIKY:

 • Pri vyššej teplote vody sa účinnosť prípravkov skracuje. Pokiaľ je teplota vody nad 25°C, odporúčame použiť vyššie množstvo MULTIPLEX TABLIET. 

 • Pravidelne kontrolujte hodnotu pH a chlóru vody.

 • Pozorne si prečítajte dávkovanie ošetrujúcich prípravkov, ktoré je uvedené na každom produkte.

 • Všetky ošetrenia vody vykonávajte pri zapnutej filtrácií. 

 • Pokiaľ máte problémy s bazénovou vodou, prečítajte si článok, ktorý sa tejto problematike venuje TU

 • Pri vyššej teplote vody buďte s chémiou obozretnejší a hodnotu pH a chlóru kontrolujte častejšie. Pokiaľ je teplota vody príliš vysoká, môžu sa v nej začať tvoriť riasy. 

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.